Please wait. Loading...
 
Αποστολή σε φίλο
 
Αναγγελθείσες εκλογικές διαδικασίες από τα σωματεία μέλη για το 14ο Συνέδριο της Ο.Κ.Ο.Ε. και Αποτελέσματα
ΟΚΟΕ, 14ο ΣΥΝΕΔΡΙΟ

Παρατίθενται παρακάτω οι αναγελθείσες εκλογικές διαδικασίες για το 14ο Συνέδριο της ΟΚΟΕ οι ημερομηνίες, η διαδικασία επιτήρησης, και τα αποτελέσματα.

 

ΕΚΛΕΓΧΗΚΑΝ 83 ΣΥΝΕΔΡΟΙ.


 

ΣΩΜΑΤΕΙΟ 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΚΛΟΓΩΝ & ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΕΚΛΟΓΩΝ (ΜΕΧΡΙ 4 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2013)

ΠΟΤΕ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΕ Η ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΤΟΥ Κ.Σ. ΤΗΣ ΟΚΟΕ

(απαιτούνται 15 μέρες πριν) 

ΕΠΙΤΗΡΗΣΗ 

ΑΡΙΘΜΟΣ ΨΗΦΙΣΑΝΤΩΝ /

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 

1/

Σύλλογος

Κυπρίων

Χανίων 

 

Κυριακή 16 Νοεμβρίου 2014

11:00 - 13:00

Πολιτιστικό κέντρο του Ιερού Ναού Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης στην Νέα Χώρα Χανίων

 

 

01/11/2014

 

ΓΙΩΡΓΟΣ ΛΙΑΣΗΣ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ:  38

 

ΕΚΛΕΧΘΗΚΑΝ 2

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ:

1/Γιαννάκης Χατζηιωάννου

2/Αντώνης Ανδρέου

 

Αναπληρωματική:

1/Μάρω Δασκαλάκη

 

2/

Σύλλογος

Κυπρίων

Ρόδου

 

 


Κυριακή 11 Iανουαρίου 2015

10:00 - 19:00

στο οίκημα του

σωματείου

Πίνδου 1,  Ρόδος

 




18/12/2014

 

  

Παρευρίσκεται το     μέλος του ΚΣ      ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΚΟΥΝΝΑΜΑΣ



 

  

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 228

 

ΕΚΛΕΧΘΗΚΑΝ 7

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ:

1/Γιώργος   Συμεωνίδης

2/Κώστας Κυριακίδης

3/Κική Ιωακείμ

4/Αννα Βούη

5/Γεωργία Παπαγεωργίου

6/Αιμιλία Βογιατζή

7/Κώστας Κονναρής


Αναπληρωματικοί:

1/Ανδρέας Κωνσταντινίδης

2/Ιωάννης Καραγιάννης

 

3/

Ένωση

Κυπρίων

Αχαϊας

(ΕΚΝΑ)

 

Σάββατο 10 Ιανουαρίου 2015

στο οίκημα του

σωματείου

Κανάρη 55,

Πάτρα

από

13:00 ως 21:00

 

 24/12/2014


 

ΛΟΙΖΟΣ ΛΟΙΖΟΣ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ:  91

 

ΕΚΛΕΧΘΗΚΑΝ 4

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ:

1/Ευάγγελος Πολυβίου

2/Μαρία Χατζηιωάννου

3/Μιχάλης Σαμούτης

4/Γιώργος Πάνος

 

4/

Σύλλογος  

Κυπρίων   

Εύβοιας

 

 

Κυριακή 11 Ιανουαρίου 2015

στο οίκημα

του σωματείου

Νεοπτόλεμου 5,

Χαλκίδα

16:00 ως 20:00

28/12/2014
 

ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΣ

ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ:  39


ΕΚΛΕΧΘΗΚΑΝ 2

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ:

1/Κωστάκης Κύρου

2/Λεοντής Κωνσταντίνου

5/

Σύλλογος    

Κυπρίων

Καβάλας

"Ο Ακρίτας" 

Κυριακή 1 Φεβρουαρίου 2015

Ξενοδοχείο ΩΚΕΑΝΙΣ

Καβάλα

11:00-13:00
15/01/2015  ΚΩΣΤΑΣ ΣΤΑΜΑΤΑΡΗΣ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 25

 

ΕΚΛΕΧΘΗΚΕ 1

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ :

1/ Αντώνης Μπέρτζες   

 

Αναπληρωματικός:

1/ Μύριαμ Κοσμίδου

 

6/

Ένωση

Κυπρίων

Κέρκυρας

"ο Ευαγόρας"

 

 

Κυριακή 1 Φεβρουαρίου 2015

Εστιατόριο Olympia Maren

Μαρίνα Γουβιών

Κέρκυρα

12:00-16:00


 

14/01/2015

  


ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΣ

ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ


 

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 33

 

ΕΚΛΕΧΘΗΚΑΝ 1

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ:

1/ Καλλίνικος

Χριστοδούλου


Αναπληρωματικός:

1/Θεοδόσης Στυλιανίδης

 

7/

Σύλλογος    

Κυπρίων

Ηπείρου

(Ιωάννινα)


Σάββατο 31 Ιανουαρίου

2015

Στο κέντρο 'Ομιλος

Κανάρη 10

Ιωάννινα

11:00-13:00
15/01/2015 ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΣ

ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 14

 

ΕΚΛΕΧΘΗΚΕ 1

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ :

1/ Ανδρέας Κατσούρης

8/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Δράμας

Τετάρτη 11

Φεβρουαρίου

2015

στο 15ο Δημοτικό

Σχολείο Δράμας

18:00-20:00

25/1/2015  ΚΩΣΤΑΣ ΣΤΑΜΑΤΑΡΗΣ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ:  17

 

ΕΚΛΕΧΘΗΚΕ 1

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ :

1/ Κώστας Κονναρής   

 

Αναπληρωματικός:

1/ Ζαχαρίας Κυζας

9/

Σύλλογος    

Κυπρίων

Πέλλας

Κυριακή 8 Φεβρουαρίου 2015

Pizzahouse,

Α/φων Παπαϊωάννου 23

Γιαννιτσά

13:00-15:00
26/1/2015  ΚΩΣΤΑΣ ΣΤΑΜΑΤΑΡΗΣ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 46

 

ΕΚΛΕΧΘΗΚΑΝ  2

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ :

1/ Ανδρέας Κλεάνθους

2/ Κωνσταντίνα Θωμά

 

Αναπληρωματικός:

1/ Γεώργιος

Γεωργιάδης

10/

Σύλλογος  

Κυπρίων   

Λάρισας

 

Κυριακή 8 Φεβρουαρίου 2015

στο οίκημα

του σωματείου

Παλαιολόγου 14

Λάρισα

11:00-15:00


 
27/01/2015 ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΣ

ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 48

 

ΕΚΛΕΧΘΗΚAN 2

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟI:

1/Ντίνος Αυγουστής

 

2/ Ανδρέας

Νέστωρος

 

Αναπληρωματικός:

1/ Ελένη Ντουρουντάκη

 

11-15/ Σωματεία

Αττικής

(ΕΚΕ,

ΣΚΕ, ΣΕΚΕ,

Πρόσφυγες,

Καρπασίτες)


 

 

Κυριακή

29 Μαρτίου 2015

08:00 ως 20:00

στην

"Κυπριακή Εστία"

Κέκροπος 3,

Πλάκα, Αθήνα

 


29/01/2015
 

 

 

 



 

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 1366

 

ΕΚΛΕΧΘΗΚAN 37

 

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟI:

1/ΕΛΛΑΣ

408 ψήφοι

11 αντιπρόσωποι

 

2/ Ανανεωτική-

Αγωνιστική

251 ψήφοι

7 αντιπρόσωποι

 

3/ Δημοκρατική

Συνεργασία

227 ψήφοι

6 αντιπρόσωποι

 

4/ Αγωνιστική

Κίνηση

193 ψήφοι

5 αντιπρόσωποι

 

5/ Ενωτική

Δημοκρατική

Παράταξη

157 ψήφοι

5 αντιπρόσωποι

 

6/ Αλληλεγγύη

105 ψήφοι

3 αντιπρόσωποι

 

ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΕΚΛΕΓΕΝΤΩΝ &        ΑΝΑΠΛΗΡ/ΚΩΝ



 

16/

Σύλλογος  

Κυπρίων   

Σερρών

 


Καφέ του θεάτρου Αστέρια- Π.Κωστοπούλου 4 Σέρρες

15 Φεβρουαρίου 2015

18:00 - 21:00

 

31/01/2015
 ΚΩΣΤΑΣ ΣΤΑΜΑΤΑΡΗΣ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 20

ΕΚΛΕΧΘΗΚΕ 1

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ:

1/ Τάκης Αγγελίδης

Αναπληρωματικός:

1/ Ανδρέας Καζίνος

2/ Βασιλική

Παπαλεοντίου

 

17/

Σύλλογος  

Κυπρίων  

Πιερίας

"ο Ευαγόρας"

 


Κυριακή 22 Φεβρουαρίου 2015

στα γραφεία του Συλλόγου, Σμύρνης 10, Κατερίνη

10:30 - 18:00       

 07/02/2015
 ΚΩΣΤΑΣ ΣΤΑΜΑΤΑΡΗΣ ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 18

 

ΕΚΛΕΧΘΗΚΕ 1

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ :

1/  Ανδρέας Μιχαήλ 

 

Αναπληρωματικός:

1/Αιμιλία Ζαχαριάδου

 

 

18/

Σύλλογος    

Κυπρίων

Καρδίτσας 

 


Τετάρτη 4 Μαρτίου 2015

Φροντιστήριο Αγγλικών

Λ. Σακελλαρίου 20

Καρδίτσα

18:00 - 20:00

       
 18/02/2015
 ΚΩΣΤΑΣ ΣΤΑΜΑΤΑΡΗΣ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 19

ΕΚΛΕΧΘΗΚΕ 1

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ :

1/ Γεωργούλα Παναγή

 

Αναπληρωματικός:

1/ Αδάμος Παναγής

 

 

 

19/

Σύλλογος    

Κυπρίων

Καστοριάς


 


Σάββατο 21 Μαρτίου 2015

Γραφεία Εθελοντικής Ομάδας Καστοριάς

18:00 - 20:00


 

  18/02/2015  ΚΩΣΤΑΣ ΣΤΑΜΑΤΑΡΗΣ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 13

ΕΚΛΕΧΘΗΚΕ 1

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ :

1/Χαράλαμπος Σαββίδης


 Αναπληρωματικός:

1/ Κώστας

Παναγιωτιδης 

 

20/

Σύλλογος    

Κυπρίων

Αμύνταιου

Φλώρινας


Παρασκευή 6 Μαρτίου 2015

Αίθουσα συνεδριάσεων στην "¨Οδό Ονείρων"

Φλώρινα

18:00 - 20:00


20/02/2015  ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 16

ΕΚΛΕΧΘΗΚΕ 1

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ:

1/ Αννα Κούρη

 

Αναπληρωματικός:

1/Ανδρέας Ιωάννου

 

21/

Σύλλογος    

Κυπρίων

Ημαθίας

 


Κυριακή 22 Μαρτίου 2015

Διον. Σολωμού 8

Βέροια

11:00 - 18:00

 


04/03/2015
 ΚΩΣΤΑΣ ΣΤΑΜΑΤΑΡΗΣ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 43

ΕΚΛΕΧΘΗΚΑΝ 2

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ:

1/Δέσποινα Τσεπελάκη

2/ Ηλιάνα Αζή

 

Αναπληρωματικός:

1/Μανωλίτσα Τζωρμπατζάκη

 

22/

Σύλλογος    

Κυπρίων

Κοζάνης



Τετάρτη 18 Μαρτίου 2015

αίθουσα Γκέρτσιου

ιδρύματος

Αγ. Κωνσταντίνου

Κοζάνης

16:00 - 18:00


03/03/2015
ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΤΣΕΠΕΛΑΚΗ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 18

ΕΚΛΕΧΘΗΚΕ 1

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ:

1/Βικτωρία Μουστάκα


Αναπληρωματικός:

1/ Παναγιώτης Κριαράς

 

23/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Ξάνθης


 


Κυριακή 15 Μαρτίου 2015 12:00-16:00

Ξενοδοχείο Δημόκριτος

Ξάνθη

 10/03/2015 ΚΥΠΡΟΣ ΚΥΠΡΙΔΗΜΟΣ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 16

ΕΚΛΕΧΘΗΚE 1

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ:

1/ Ελένη

Χατζηγεωργίου

 

 

24/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Κεφαλλονιάς


 

 

Κυριακή  29/03/2015

Κάστρο Αργοστόλι

16:00-19:00
 13/03/2015

ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΣ

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 16

ΕΚΛΕΧΘΗΚΕ 1

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ :

1/ Γιάννης Τζανετάτος

5-26/

Σωματεία Θεσσαλονίκης

(ΕΚΒΕ. ΚΕΒΕ)


Κυριακή 29/03/2015

Δημαρχιακό Μέγαρο

Θεσσαλονίκης

(Αίθουσα Νερού)

08:00-20:00

 
 14/03/2015
 ΤΣΕΠΕΛΑΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 282

ΕΚΛΕΧΘΗΚAN 10

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟI:

1/ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΕΝΟΤΗΤΑ 

201 ψήφοι

7 αντιπρόσωποι:

1/Σταματάρης Κώστας

2/Αγαθοκλέοπυς Σωτήρης

3/Ιωσηφίδου Βάσω

4/Πουλουσλάρ Λένα

5/Πουγιούκα Ελένη

6/Παπαγιάννης Λάμπρος

7/Μιτσής Γιάννης


Αναπληρωματικοί:

1/Δημοσθένους Γεννάδιος

2/Αργυρού Σωτήρης

3/Πενλίδου Κωνσταντίνα

4/Κωνσταντινίδης Ανδρέας

5/ Μανώλης         Παναγιώτης

 

2/ ΚΥΠΡΙΑΚΗ ΕΣΤΙΑ

63 ψήφοι

2 αντιπρόσωποι:

1/  Νικολέττου      Πηνελόπη

2/Νεάρχου Κυριάκος


Αναπληρωματικοί:

1/Γκιαούρης Γιάννης

2/Γκιαούρης Σωτήρης


3/ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ   ΚΙΝΗΣΗ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ

18 ψήφοι

1 αντιπρόσωπος:

1/  Τσαγγάρη Μαρία

 

Αναπληρωματικός:

1/Μαρτίδου Νικολάου Αφροδίτη

 

 

27/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Μεσσηνίας

"Ο Πενταδάκτυλος"

 


Κυριακή 22/03/2015

10:00 - 12:30

4ο Γενικό Λύκειο

Καλαμάτας


 

12/03/2015
 

ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΣ

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 40

ΕΚΛΕΧΘΗΚAN 2

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟI:

1/ Ιωάννης

Βούρκος

2/ Νικόλαος

Πούφος

 

Αναπληρωματικοί:

1/Ηρόδοτος

Γεωργίου

2/ Χαραλάμπους

Χαράλαμπος

    

 

28/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Φθιώτιδας,

Φωκίδας,

Ευρυτανίας

 

Κυριακή 29/03/2015

Οθωνος 1, Λαμία

18:00-21:00

 15/03/2015

ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΣ

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ

 

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 16

ΕΚΛΕΧΘΗΚΕ 1

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ :

1/Ελένη Καναβέτα

 

Αναπληρωματικος:

1/ Ζωή Ρέππα

29/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Εβρου



ΔΕΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΑΝ

ΕΚΛΟΓΕΣ

 


30/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Βοιωτίας

ΔΕΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΑΝ

ΕΚΛΟΓΕΣ
   

31/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Ροδόπης

ΔΕΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΑΝ

ΕΚΛΟΓΕΣ
   

32/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Κρήτης

(Ηράκλειο)

ΔΕΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΑΝ

ΕΚΛΟΓΕΣ
   

33/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Τρικάλων

ΔΕΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΑΝ

ΕΚΛΟΓΕΣ
   

 

34/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Αρκαδίας

ΔΕΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΑΝ

ΕΚΛΟΓΕΣ
   

35/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Αργολίδας

ΔΕΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΑΝ

ΕΚΛΟΓΕΣ
   

36/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Αμαλιάδας

ΔΕΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΑΝ

ΕΚΛΟΓΕΣ
   

37/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Μαγνησίας

ΔΕΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΑΝ

ΕΚΛΟΓΕΣ
   

38/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Λέσβου

ΔΕΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΑΝ

ΕΚΛΟΓΕΣ
 
 

39/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Κορινθίας

ΔΕΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΑΝ

ΕΚΛΟΓΕΣ
   





 
© 2009-2015 Ο.Κ.Ο.Ε. Ομοσπονδία Κυπριακών Οργανώσεων Ελλάδας - All rights reserved.
Η παρούσα ιστοσελίδα (Website) δημιουργήθηκε από τον Γεώργιο Μιχαηλίδη, Γενικό Γραμματέα της Ομοσπονδίας . Developed by LogicONE