Please wait. Loading...
 
Αποστολή σε φίλο
 
Αναγγελθείσες εκλογικές διαδικασίες από τα σωματεία μέλη για το 15ο Συνέδριο της Ο.Κ.Ο.Ε. και Αποτελέσματα
ΟΚΟΕ, 15ο ΣΥΝΕΔΡΙΟ

Παρατίθενται παρακάτω οι αναγελθείσες εκλογικές διαδικασίες για το 15ο Συνέδριο της ΟΚΟΕ οι ημερομηνίες, η διαδικασία επιτήρησης, και τα αποτελέσματα.

Οι σχετικές αρχαιρεσίες θα πρέπει να έχουν ολοκληρωθεί, το αργότερο, μέχρι τις 31 Μαρτίου 2017.

Τονίζεται ότι η ενημέρωση για την ημερομηνία αρχαιρεσιών θα πρέπει να είναι 15 μέρες πριν την διεξαγωγή τους.

ΕΚΛΕΓΕΝΤΕΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ :    74  (ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΠΙΣΗΜΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ)

ΤΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΩΣ ΤΙΣ:   10 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2017

ΣΩΜΑΤΕΙΟ 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΚΛΟΓΩΝ & ΤΟΠΟΣ    ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΕΚΛΟΓΩΝ

(ΜΕΧΡΙ 31 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017)

ΠΟΤΕ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΕ Η      ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΤΟΥ     Κ.Σ. ΤΗΣ ΟΚΟΕ

(απαιτούνται 15       μέρες πριν) 

ΕΠΙΤΗΡΗΣΗ 

ΑΡΙΘΜΟΣ ΨΗΦΙΣΑΝΤΩΝ /

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 

1/

Σύλλογος

Κυπρίων

Χανίων 

 

Κυριακή 06 Νοεμβρίου   2016 -11:00 - 15:00

Πολιτιστικό κέντρο του    Ι.Ν. Κωνσταντίνου &     Ελένης

Νέα Χώρα Χανίων

 

 

27/1011/2016


ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙ

ΠΡΟ ΤΗΣ       ΠΡΟΚΥΡΗΞΗς


 

ΓΙΩΡΓΟΣ ΛΙΑΣΗΣ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ:  40

ΕΚΛΕΧΘΗΚΑΝ 2

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ:

1/Γιαννάκης Χατζηιωάννου

2/Μίλτος Μιλτιάδους

 

Αναπληρωματική:

1/Ευαγγελία Κλεοβούλου 


 

2/

Σύλλογος

Κυπρίων

Ρόδου

 

 



Κυριακή 8 Ιανουαρίου    2017 - 11:00 - 19:00

στο οίκημα του        σωματείου

Πίνδου 1,  Ρόδος




 

 24/12/2016

  

 


ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ

 

  

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 234

ΕΚΛΕΧΘΗΚΑΝ 7

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ:

1/Γιώργος Συμεωνίδης

2/Κώστας Κυριακίδης

3/ Άννα Βούη 

4/ Κική Ιωακείμ

5/ Σταύρος Κουταλιανός

6/Κώστας Κονναρή

7/ Γεωργία Θεοδώρου     Παπαγεωργίου 

Αναπληρωματικός:

1/Ιωάννης Σπανός

 

 

3/

Ένωση

Κυπρίων

Αχαϊας

(ΕΚΝΑ)

 

Κυριακή 05 Φεβρουαρ.   2017 - 12:00 - 20:00

στο οίκημα του       σωματείου

Κανάρη 55

Πάτρα

 

28/01/2017 

21/01/2017

 

ΛΟΙΖΟΣ ΑΡΑΒΗΣ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ:  93

ΕΚΛΕΧΘΗΚΑΝ 4

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ:

1/Ευάγγελος Πολυβίου

2/ Μιχάλης Σαμμούτης

3/ Οδυσσέας                 Κουφοπαύλου

4/Αναστασία Λεοντίου - Παπαναστασίου


Αναπληρωματικοί:

1/Γιάννης Αριστείδου

2/ Αναστάσιος Στασής

 

 

4/

Σύλλογος  

Κυπρίων   

Εύβοιας

 

 

Κυριακή 22 Ιανουαρίου   2017 - 16:30 - 19:30

στο οίκημα του          σωματείου

Νεοπτόλεμου 5

Χαλκίδα

18/01/2017

ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΛΟΙΖΟΣ ΑΡΑΒΗΣ

ΣΙΜΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ    

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ:  25

ΕΚΛΕΧΘΗΚΑΝ 1

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ:

1/Χριστόδουλος Κύρου -  Τσάκαλος

Αναπληρωματικός:

1/Κωστάκης Κύρου

 

5/

Σύλλογος    

Κυπρίων

Καβάλας

"Ο Ακρίτας" 

 

Κυριακή 29 Ιανουαρίου   2017 - 11:00 -14:00

Ξενοδοχείο ΩΚΕΑΝΙΣ

Καβάλα
03/01/2017
ΚΩΣΤΑΣ ΣΤΑΜΑΤΑΡΗΣ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 43

ΕΚΛΕΧΘΗΚΑΝ  2

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ :

1/ Αντώνης Μπέρτζες

2/ Κωνσταντίνος          Χριστοδουλίδης    

 

Αναπληρωματικός:

1/ Αχιλλέας Ηλιάδης

 

 

6/

Ένωση

Κυπρίων

Κέρκυρας

"ο Ευαγόρας"

 

 

Κυριακή 26 Μαρτίου     2017- 10:00 - 14:00

Αίθουσα Ιατροχειρουργικής Εταιρείας Κέρκυρας

Κέρκυρα

 

09/03/2017

  


ΓΙΩΡΓΟΣ ΛΙΑΣΗΣ

ΛΟΙΖΟΣ ΑΡΑΒΗΣ


 

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 23

ΕΚΛΕΧΘΗΚΑΝ 1

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ:

1/Καλλίνικος Χριστοδούλου


Αναπληρωματική:

1/Σοφία Χαραλάμπους

 

7/

Σύλλογος    

Κυπρίων

Ηπείρου

(Ιωάννινα)


Κυριακή 19 Μαρτίου      2017 - 13:00

Ξενοδοχείο Φιλοκάλια

Ιωάννινα

04/03/2017
ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 30

ΕΚΛΕΧΘΗΚΕ 1

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ:

1/ Ανδρέας Κατσούρης


Αναπληρωματικός:

1/ Γεώργιος Ιωσήφ


8/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Δράμας

Κυριακή 12 Φεβρουαρ.    2017 - 11:00-13:00

15 Δημοτικό Σχολείο

Δράμα

28/01/2017
ΚΩΣΤΑΣ ΣΤΑΜΑΤΑΡΗΣ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ:  18

ΕΚΛΕΧΘΗΚΕ 1

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ :

1/  Κώστας Κονναρής  

 

Αναπληρωματικός:

1/Γεώργιος Ιορδανίδης

 

9/

Σύλλογος    

Κυπρίων

Πέλλας

Κυριακή 19 Φεβρουαρ.   2017 - 12:00- 15:00

Εστιατόριο  'Λουδίας’ 

Γιαννιτσά 

30/01/2017

ΚΩΣΤΑΣ ΣΤΑΜΑΤΑΡΗΣ

ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΝΕΑΡΧΟΥ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 28

ΕΚΛΕΧΘΗΚΑΝ 1

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ :

1/ Ντίνα Θωμά             Λαζαρίδου

 

Αναπληρωματικός:

1/  Ανδρέας Κλεάνθους


10/

Σύλλογος  

Κυπρίων   

Λάρισας

 

Κυριακή 12 Μαρτίου 2017 - 11:00-18:00

(σε περίπτωση μη        απαρτίας θα γίνει στις    19 Μαρτίου 2017)

στο οίκημα

του σωματείου

Παλαιολόγου 14

Λάρισα

01/03/2017


ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

 

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 61

ΕΚΛΕΧΘΗΚAN 2

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟI:

1/ Ντίνος Αυγουστής

2/ Ανδρέας Νέστορος

 

Αναπληρωματική:

1/ Ελένη Νταρουντάκη

 

 

11-15/ Σωματεία

Αττικής

(ΕΚΕ,

ΣΚΕ, ΣΕΚΕ,

Πρόσφυγες,

Καρπασίτες)


 

 


Κυριακή 12 Μαρτίου        2017

08:00-20:00

Κυπριακή Εστία,

Κέκροπος 3, Πλάκα,

Αθήνα

 



 

17/01/2017

 

 


ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ

 

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 1.223

ΕΚΛΕΧΘΗΚAN 34

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟI:

1/ΕΛΛΑΣ

277 ψήφοι

8 αντιπρόσωποι

 

2/ Δημοκρατική

Συνεργασία

238 ψήφοι

7 αντιπρόσωποι

 

3/ Ανανεωτική-

Αγωνιστική

215 ψήφοι

6 αντιπρόσωποι

 

4/ Ενωτική

Δημοκρατική

Παράταξη

191 ψήφοι

6 αντιπρόσωποι


5/ Αγωνιστική

Κίνηση

177 ψήφοι

5 αντιπρόσωποι


6/ Αλληλεγγύη

80 ψήφοι

2 αντιπρόσωποι

 

ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΕΚΛΕΓΕΝΤΩΝ   &        ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΩΝ 



 

16/

Σύλλογος  

Κυπρίων   

Σερρών


Κυριακή 26 Μαρτίου    2017 - 19:00

Φουαγιέ Δημοτικού      Θεατρου Αστέρια

Σέρρες

10/03/2016

ΒΑΣΩ ΙΩΣΗΦΙΔΟΥ

ΔΕΝ ΕΓΙΝΑΝ ΕΚΛΟΓΕΣ ΛΟΓΩ ΜΗ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ

17/

Σύλλογος  

Κυπρίων  

Πιερίας

"ο Ευαγόρας"

Κυριακή 12 Μαρτίου    2017 -11:00-17:00

Σμύρνης 10

Κατερίνη

25/02/2017

ΚΩΣΤΑΣ ΣΤΑΜΑΤΑΡΗΣ

ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΝΕΑΡΧΟΥ 
ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 19

ΕΚΛΕΧΘΗΚΕ 1

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ :

1/ Ανδρέας Μιχαήλ

Αναπληρωματικός:

1/Αντώνιος Παπαμιχαήλ

 

18/

Σύλλογος    

Κυπρίων

Καρδίτσας 

 


Τρίτη 28 Μαρτίου 2017 - 19:00

Φροντιστήριο Αγγλικών,

Σακελλαρίου 20 &          Υψηλάντου

Καρδίτσα

12/03/2017
ΚΩΣΤΑΣ ΣΤΑΜΑΤΑΡΗΣ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 20

ΕΚΛΕΧΘΗΚΕ 1

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ :

1/Γεωργούλα Παναγή

 

Αναπληρωματικός:

1/Δημήτριος Μπίτσιος

 

 

 

19/

Σύλλογος    

Κυπρίων

Καστοριάς


Κυριακή 18 Φεβρουαρ.    2017 - 17:30

Γραφεία ομάδας      διάσωσης Καστοριάς

05/02/2017

ΚΩΣΤΑΣ ΣΤΑΜΑΤΑΡΗΣ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 19

ΕΚΛΕΧΘΗΚΕ 1

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ :

1/Κωνσταντίνος Νικολαϊδης

Αναπληρωματική:

1/ Ελένη Βασιλείου  


20/

Σύλλογος    

Κυπρίων

Αμύνταιου

Φλώρινας

Τετάρτη 29 Μαρτίου     2017 - 15:00

Αίθουσα συνεδριάσεων   Ξενοδ. KING          ALEXANDER

Φλώρινα


14/03/2017


 

ΚΩΣΤΑΣ ΣΤΑΜΑΤΑΡΗΣ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 17

ΕΚΛΕΧΘΗΚΕ 1

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ:

1/ Ανδρέας Ιωάννου

 

Αναπληρωματική:

1/Άννα Κουρρή

 

 

21/

Σύλλογος    

Κυπρίων

Ημαθίας

 


Κυριακή 26 Μαρτίου     2017-  11:00 - 14:00

Δικηγορικό γραφείο        Δ. Τσεπελάκη,              Διον.Σολωμού 8,        ισόγειο

Βέρροια

 


11/03/2017
ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 19

ΕΚΛΕΧΘΗΚΕ 1

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ:

1/Δέσποινα Τσεπελάκη

Αναπληρωματική:

1/ Ηλιάνα Αζή

 

 

22/

Σύλλογος    

Κυπρίων

Κοζάνης



Τετάρτη 22 Μαρτίου     2017 -  16:00-18:00

Αίθουσα εκδηλώσεων      Ι.Ν.  Κωνσταντίνου  &      Ελένης

Κοζάνη

 

 

05/03/2017

ΚΩΣΤΑΣ ΣΤΑΜΑΤΑΡΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΑ ΤΡΟΜΠΟΥΚΗ (απουσίασε)

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 17

ΕΚΛΕΧΘΗΚΕ 1

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ:

1/ Βικτωρία Μουστάκα


Αναπληρωματική:

1/ Περιστέρα Κουρμπαλή

 

 

23/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Ξάνθης


 


Κυριακή 05 Μαρτίου     2017 - 18:00-20:00

Ξενοδοχείο Ξανθίππειον 

στον 1ο όροφο

Ξάνθη


01/03/2017

ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΚΩΣΤΑΣ ΣΤΑΜΑΤΑΡΗΣ

ΛΟΥΚΙΑ ΕΥΘΥΜΙΟΥ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 20

ΕΚΛΕΧΘΗΚE 1

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ:

1/Ελένη Χατζηγεωργίου

Αναπληρωματικός:

1/Παντελής Γρηγόρη

 

 

24/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Φθιώτιδας,

Φωκίδας,

Ευρυτανίας



Κυριακή 19 Μαρτίου     2017 -
17:00-21:00

Καφε Luerto

Τέρμα Καποδιστρίου,      Αρχή Όθωνος

Λαμία

01/03/2017  
 
ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 23

ΕΚΛΕΧΘΗΚΕ 1

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ :

1/ Σωτήρης Σωτηρίου

Αναπληρωματικός:

1/ Σταύρος Φωτίου

25-26/

Σωματεία Θεσσαλονίκης

(ΕΚΒΕ. ΚΕΒΕ)


 
Κυριακή 26 Μαρτίου     2017 - 08:00-20:00

Δημαρχιακό Μέγαρο

Αίθουσα νερού

Θεσσαλονίκη

11/03/2017
 

ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ: 282

ΕΚΛΕΧΘΗΚAN 10

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟI:

1/ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΕΝΟΤΗΤΑ 

179 ψήφοι

6 αντιπρόσωποι:

1/Κώστας Σταματάρης

2/Σωτήρης Αγαθοκλέους

3/Βάσω Ιωσηφίδου

4/Ελένη Πουγιούκα

5/Λένα Πουλουσλάρ

6/Αννα Κωνσταντινίδου

Αναπληρωματικοί:

1/Γεννάδιος Δημοσθένους

2/Γιάννης Κυριακίδης

3/Μάριος Χαριδήμου

 

2/ ΚΥΠΡΙΑΚΗ ΕΣΤΙΑ

81 ψήφοι

3 αντιπρόσωποι:

1/ Πηνελόπη Νικολέττου 

2/ Θεόδουλος Ταπανίδης

3/ Άρης Κλόκαρης

Αναπληρωματικοί:

1/ Γεώργιος Θεοχάρους

2/ Ιωάννης Γκιαούρης


3/ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ   ΚΙΝΗΣΗ

22 ψήφοι

1 αντιπρόσωπος:

1/  Γιώργος Μελαχροινός   


Αναπληρωματικός:

1/Παντελής Χατζηπαντελής

2/ Στέλλα Αγγελίδου

ΑΠΕΣΤΕΙΛΑΝ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΤΗΣ ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΓΓΡΑΦΑ ΣΤΙΣ 11/04/2017

Η καταστάση ψηφισάντων απεστάλη με ημερ/νία 5/5/2017 και έφτασε 8/5/2017


 

27/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Κεφαλλονιάς
   

     ΔΕΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΑΝ ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ

 

28/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Μεσσηνίας

"Ο Πενταδάκτυλος" 




 

 

ΔΕΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΑΝ ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ

 

 

29/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Εβρου



 
  ΔΕΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΑΝ ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ

30/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Βοιωτίας


   

ΔΕΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΑΝ ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ

31/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Ροδόπης


   

ΔΕΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΑΝ ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ

32/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Κρήτης

(Ηράκλειο)


    ΔΕΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΑΝ ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ

33/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Τρικάλων


   

ΔΕΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΑΝ ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ

34/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Αρκαδίας


    ΔΕΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΑΝ ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ

35/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Αργολίδας


    ΔΕΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΑΝ ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ

36/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Αμαλιάδας


    ΔΕΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΑΝ ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ

37/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Μαγνησίας


   

 

ΔΕΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΑΝ ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ

38/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Λέσβου


 
  ΔΕΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΑΝ ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ

39/

Σύλλογος   

Κυπρίων

Κορινθίας


    ΔΕΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΑΝ ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ


 





 

Κατερίνα Μπρέγιαννη
 
© 2009-2015 Ο.Κ.Ο.Ε. Ομοσπονδία Κυπριακών Οργανώσεων Ελλάδας - All rights reserved.
Η παρούσα ιστοσελίδα (Website) δημιουργήθηκε από τον Γεώργιο Μιχαηλίδη, Γενικό Γραμματέα της Ομοσπονδίας . Developed by LogicONE